Singapur Şehir Galerisi ( Şehir Planlama ve Mimarlık Meraklılarına)

Singapur, dünyanın en yeşil ve en temiz kentlerinden biri. 1965 yılında kurulduğunda kocaman bir bataklık ada olan  ülke, şu anda dünyanın en düzenli ilk on şehri arasında. Singapur bu özelliklerini 1974 yılında kurulan "Şehri Yeniden Geliştirme Kurumu" ( Urban Redevelopment Authority - URA)'ya borçlu.

 "Şehri Yeniden Geliştirme Kurumu" kısaca URA kurulduğundan beri yaptığı çalışmalarlaSingapur vatandaşlarının iyi bir ortamda yaşamasına yardımcı olmuş. URA'nın Çin mahallesindeki merkezi Singapur'un tarihsel gelişimini görmek isteyen meraklıları ve özellikle şehir planlamayla mimarlık konularıyla ilgilenenleri bekliyor. Singapur'daki tüm binaların bir maketinin yer aldığı binadaki Şehir galerisi haftanın her günü açık. Değişik bir şeyler görmek isteyen ya da Çin mahallesinin gürültüsünden yarım saat kaçıp dinlenmek ve serinlemek isteyenler için ideal bir yer.
 Singapur'la ilgili kapsamlı bir gezi rehberi için http://www.simdigezelim.com/2015/05/singapur-gezi-rehberi-nasl-gidilir.html adresine buyurun.
Simdigezelim.com'a abone olan 5000'den fazla kişiye siz de katılarak daha keyifli, daha ekonomik ve daha güvenli bir gezi için gerekli bilgileri kaçırmayın. Abonelik için buraya gidiniz. 

Simdigezelim.com'daki içerikten yola çıkarak yazılan üç kitaba göz atıverin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google, Blogger yada OpenID hesabınızla girerek yorum bırakabilirsiniz. Spam yorumları siliyorum, gireceğiniz dış linkler takip edilemez. Teşekkürler

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...