Yılan (ve Çıyan) Şarabı Yapımı




Asya mutfağının genişliğiyle başa çıkmak zor. Bazen şartta değil. Bir önceki yazıda anlattığım pirinç alkolünü bölge insanları her zaman sade olarak içmiyorlar. Alkolün içine başta yılan olmak üzere insanda görünce ters yönde fırlama isteği uyandıran mahlukatları dolduruveriyorlar. Sonuç alın size "yılan şarabı".  Peki neden? diye sordunuz sanırım.  Şifa olsun diye.  Kimisi bu içkinin kanı yenilediğine, kimi afrodizyak olduğuna kimi de bin bir türlü hastalığa iyi geldiğine inanıyor ve fondipliyor.  Belki de yakınlarda düzgün bir eczane olsa bu şarap yapılmayacak? Neyse meraklısına yılan (ve çıyan) şarabı yapımı aşağıdaki videoda. Bir de yılan zehirini kokteyl yapıp içenler var ki o da başka bir yazının konusu.




 Simdigezelim.com'a abone olan 5000'den fazla kişiye siz de katılarak daha keyifli, daha ekonomik ve daha güvenli bir gezi için gerekli bilgileri kaçırmayın. Abonelik için buraya gidiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google, Blogger yada OpenID hesabınızla girerek yorum bırakabilirsiniz. Spam yorumları siliyorum, gireceğiniz dış linkler takip edilemez. Teşekkürler

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...