Samimi Tuvaletler??? ( Pekin, Çin)

Pekin'in bazı eski mahallelerinde evlerde halen tuvalet yok. "Nasıl yani?" demeyin, yok işte. Hani Çinlisin, Pekinlisin ve evdesin. Su içtin, çorba içtin, illa tuvalete gidesin var. Aç tuvaletin kapısını gir. Değil mi? Değil.  Kalktın, üzerine bir şeyler giydin, malum kışın sıcaklık -30 dereceye kadar iniyor. Sokağa çıktın. Dikkat kendi bahçene değil, sokağa. 100 metre falan yürüdün. Haah işte belediyenin yaptırdığı umumi tuvaletler orada. Bazı evlerde tuvalet halen yok, dolayısıyla Pekinliler doğa çağırınca umumi tuvaletlere gitmek zorundalar. Tamam gittin. Manzara bu.  Artık komşunla hasret mi giderirsin? Havadan sudan mı konuşursun? Bilemem. Tek bildiğim bu tuvaletlerin çok samimi olduğu.

 Simdigezelim.com'a abone olun, daha keyifli, daha ekonomik ve daha güvenli bir gezi için gerekli bilgiler posta kutunuza gelsin. Abonelik için buraya gidiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google, Blogger yada OpenID hesabınızla girerek yorum bırakabilirsiniz. Spam yorumları siliyorum, gireceğiniz dış linkler takip edilemez. Teşekkürler

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...