Hava Kirliliğini Azaltmak İsteyen Pekin ( Beijing) Mangal Keyfini Yasakladı!

Çin şehirlerindeki çevre kirliliğini blogda yazıp duruyorum. Arada Çin yönetiminin aldığı ilginç önlemleri de ( http://www.simdigezelim.com/2013/12/cinde-dumandan-zehirlenmenin.html ) . Bu kez alınan tedbir tam da " bu da olur mu yaaa?" dedirtecek cisnten.
 

Çin'in başkentinde hava kirliliği başa çıkılmaz bir hal alınca belediye tüm hava kirliliğinin sorumlusunu bulmuş: mangallar. Pekin belediyesi son üç ayda yüzlerce mangala el koyup parçalamış. Resimde gördüğünüz dumana tabii ki sadece ve sadece mangalda ızgara sebep olmuştur. Belediye yetkilililerini bu çalışmalarından dolayı kutluyor, Pekin sakinlerine sabır diliyorum.

Kaynak: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/10477555/Beijing-destroys-barbecues-to-limit-pollution.html


 Simdigezelim.com'a abone olun, daha keyifli, daha ekonomik ve daha güvenli bir gezi için gerekli bilgiler posta kutunuza gelsin. Abonelik için buraya gidiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google, Blogger yada OpenID hesabınızla girerek yorum bırakabilirsiniz. Spam yorumları siliyorum, gireceğiniz dış linkler takip edilemez. Teşekkürler

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...