Bloglarda gezinti


Özlem, 22 Ağustos'ta demiş ki:

""Miles&Smiles millerimi harcamaya çalışıyorum; THY uçuşlarında yer yok! Mantıklı fiyatlı bir bilet bakıyorum; ara ki bulasın! Zamanım? Var denemez. Mevsim koşulları? Cıkcık. Oradan da gülmedi yüzüm.

Altı ay boyunca bi denk gelinmez mi be kardeşim? Gelinemedi. Kore'ye bir türlü gidilemedi, gi-di-le-me-diii!.. Çatlayacağım orta yerimden.

Dünyanın en güzel yeri mi Kore? Ee olmadığını gitmeden söyleyeyim. Çocukluk hayalim mi? Yedi ay önce haritadaki yerinden bile çok da emin değildim. Dört değil tek gözle olsun bekleyenim mi var? Tek tanıdığımın, röportaj yaptığım muhabir Bayan Kim olduğu düşünülürse, var dersem büyük yalan olur. Gitmesem ölür müyüm? Herhalde ölmem:)

Tamam da, yine de niye bir türlü gidemiyorum ben yahuu ?"""


Özlem'in Kore muradına erip ermediğini merak ediyor musunuz?  O zaman doğru   http://ozlem-pansiyon.blogspot.com    . Siteye gitmişken Özlem'in geçen iki sene önce başlattığı "seyahat bursu" nu ve katılanların ilginç hikayelerini de okumayı ihmal etmeyin.


""Papua Adası'nın batısı ile doğusu aynı kültürleri barındırsalarda bugün ayrı iki ülkenin yönetimi altındalar.Batı Papua'nın iç kesimlerinde karadan hiç bir ulaşımı olmayan Baliem Vadisin'de bugün 20. yüzyılın ortalarında keşfedilen ve daha bundan 15 yıl önceye kadar kafatası avcılığı yapıp insan eti yiyen dünyanın belki de son kalmış ilkel yerlileri olan Dani,Yali ve Lani kabileleri yaşıyorlar.Baliem Vadisi'nde doğmuş ve buradan başka hiç bir yer görmemiş olan rehberimiz Wendi ile 2 gün buradaki yerli köylerinde trekking yaparak belkide batılı hayattan 2000 yıl geride yaşayan bu insanların kültürlerini gözlemledik.""

Yekta ve Murat Fıçıcı, Papua Yeni Gine'deler. http://www.varunagezgin.com/haberler/west_papua,_endonezya_-_eylul,2011.html  . Kongo ve Ruanda gibi farklı ve ilginç rotalar için http://www.varunagezgin.com'deki diğer yazılara da bakın.


Gezi Yorumları

Diğer gezginlere bir soru mu soracaksınız, bir çok kafadan ses çıkan, bir çok bilginin yer aldığı cidden seyahat üzerine odaklanmış bir site mi arıyorsunuz? http://www.geziyorumlari.com/ a uğramanız lazım. Şimdi.

Binrota

Bir yere gitmek istiyorsunuz ama güncel bilgi bulamıyorsunuz. www.binrota.com a uğrayın o zaman, hem fotoğraf hem bilgi ikisi bir arada. Bir üçüncü iyiliği her ay buluşuyorlar. Sitede bulamadınız diyelim, gidin buluşmaların birine, sorun. www.binrota.com


.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google, Blogger yada OpenID hesabınızla girerek yorum bırakabilirsiniz. Spam yorumları siliyorum, gireceğiniz dış linkler takip edilemez. Teşekkürler

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...