Hutt River Prensliği:Avustralya


Hükümetin kararlarını beğenmezseniz, eleştirmek yerine devlete savaş açıp bağımsızlığınızı ilan etmeye ne dersiniz? Biraz abartılı bir hareket gibi mi geldi? Avustralya’da yerel hükümetin kararlarını beğenmeyen Leonard Casley adında bir çiftçi  21 Nisan 1970’te Perth şehrinin kuzeyinde Hutt River yakınlarındaki çiftliğinin Avustralya’dan bağımsızlığını ilan eder. Avustralya’nın eski ve alengirli kanunları sayesinde kimse ona dokunamaz ve çiftliği fiili olarak bağımsız olur. Leonard, 1971’de kendini “Hutt River Prensi” ilan ettiğinden beri  “prensliği”  Avustralya’ya vergi ödemiyor, kendi parasını basıyor, kendi pasaportu var ve off-shore şirketlere vergisiz kurulma imkanı sağlayabiliyor. Halen geçerli olan kanunlara göre Hutt River Prensliği yaşamaya devam edecek gibi gözüküyor. Avustralya’ya giderseniz belki dünyanın en genç prensliğini de ziyaret etmek istersiniz?
----------------------------------------------------
Bu blogda yayınlanan yeni yazıların size otomatik olarak e-postalanmasını isterseniz linke tıklayarak ŞİMDİ GEZELİM'e abone olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google, Blogger yada OpenID hesabınızla girerek yorum bırakabilirsiniz. Spam yorumları siliyorum, gireceğiniz dış linkler takip edilemez. Teşekkürler

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...