Sadece Japonya'da Bulabileceğiniz 10 İlginç Otomat


Gözümüz Türkiye sokaklarında otomat  görmeye yavaş yavaş alışıyor. Japonya'da emek pahalı olduğu için ve daha çok yerde müşteriye ulaşabilmek için otomatlar çok sık kullanılıyor.


Otomat işine seneler önce başlayan Japonların bu makinalarla satmadıkları şey yok gibi. Mesela yukarıdaki fotoğrafı Tokyo'nun Ueno mahallesinde çektim, dondurma satıyor.

"Japonya ve otomat makinaları" konusu ne zaman açılsa ilk sorulardan biri "Kullanılmış kadın donu satıyorlarmış, doğru mu ? oluyor.

Evet, otomattan kadın donu satıyorlar. Hayır, kullanılmış satmıyorlar. O bir şehir efsanesi.Herkese uygun bir otomat cinsi var. Aşağıdaki dilimlenmiş elma satıyor.


Bu otomat ise Japon tapınaklarında "muska" satıyor. Atıyorsunuz parayı, şakk sizi kötü şanstan, hastalıktan vb koruyor. Artık hangi muskayı seçtiyseniz.


Evde pil bitti ve yakındaki bütün mağazalar kapalı mı? Üzülmeyin bu otomatı bulun ve pilinizi satın alın.Yağmur yağdığında bizde sokaklarda birden şemsiye satan işportacılar bitiverir. Japonlar bu makinadan şemsiye satın alıyorlar.

Sora bu makinadan yeşil salata,

 bundan taze muz,
 bundan pirinç
 ve bundan da taze yumurta.
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google, Blogger yada OpenID hesabınızla girerek yorum bırakabilirsiniz. Spam yorumları siliyorum, gireceğiniz dış linkler takip edilemez. Teşekkürler

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...